12 Najlepszych Darmowych Stron do Nauki Programowania

12 Najlepszych Darmowych Stron do Nauki Programowania

Programowanie to umiejętność, która jest ceniona na rynku pracy. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym programistą, nauka programowania to proces, który nigdy się nie kończy. W tym artykule przedstawiam moje własne zestawienie 12 najlepszych darmowych stron do nauki programowania.

1. Code.org

Jednym z najlepszych miejsc do rozpoczęcia przygody z programowaniem jest Code.org. Strona oferuje setki interaktywnych kursów programowania dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Code.org jest idealnym miejscem dla dzieci, które chcą zacząć naukę programowania. Strona oferuje interaktywne lekcje z popularnymi postaciami z bajek czy gier, co sprzyja nauce.

2. OpenClassrooms

OpenClassrooms to platforma, która oferuje szereg kursów programowania na różnych poziomach zaawansowania. Możesz nauczyć się tu podstaw programowania, jak i tworzenia zaawansowanych aplikacji internetowych. OpenClassrooms to miejsce, które warto odwiedzić, aby opanować programowanie.

3. Khan Academy

Khan Academy to strona, która oferuje szeroki zakres kursów programowania. Każdy kurs jest przeznaczony dla określonej grupy wiekowej, co sprawia, że jest to idealne miejsce do nauki programowania dla osób w każdym wieku. Khan Academy to doskonałe miejsce do nauki programowania dla dzieci i dorosłych.

4. Udemy

Udemy to platforma, która oferuje różnorodne kursy programowania. Większość kursów na Udemy jest płatna, ale są też dostępne darmowe kursy. Udemy oferuje kursy programowania w różnych językach, co sprawia, że jest to idealne miejsce do nauki programowania dla każdego.

5. Codecademy

Codecademy to kolejna platforma, która oferuje różnorodne kursy programowania. Na Codecademy możesz nauczyć się programowania w wielu popularnych językach, takich jak JavaScript, Python, Ruby i wiele innych. Codecademy to doskonałe miejsce do nauki programowania dla osób na różnych poziomach zaawansowania.

6. Coursera

Coursera to platforma, która oferuje wiele bezpłatnych kursów online prowadzonych przez szkoły wyższe i uniwersytety. Na Coursera możesz nauczyć się programowania w różnych językach, takich jak Java, C++ czy Python. Coursera to doskonałe miejsce do nauki programowania dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności na własnym tempie.

7. EdX

EdX to platforma do nauki programowania stworzona przez Harvarda i Massachusets Institute of Technology. Na EdX znajdziesz kursy programowania na różnych poziomach zaawansowania, a także możesz zdobyć certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę.

8. Code Conquest

Code Conquest to strona, która oferuje wiele bezpłatnych samouczków dotyczących kodowania. Na Code Conquest możesz nauczyć się programowania w różnych językach, takich jak HTML, CSS, JavaScript, PHP, Ruby, MySQL, Python, Swift i wiele innych.

9. General Assembly Dash

General Assembly Dash to strona, która oferuje kursy online do nauki programowania. Na General Assembly Dash możesz nauczyć się programowania, realizując projekty, co czyni tę witrynę dobrą do ogólnej nauki o tworzeniu stron internetowych i świetną dla początkujących.

10. Github

Github to strona, na której programiści mogą dzielić się swoim kodem i współpracować z innymi. Github to doskonałe miejsce do nauki programowania dla osób, które chcą zrozumieć, jak działa prawdziwy kod.

11. Scratch

Scratch to interaktywne środowisko programistyczne dla dzieci, które pozwala na tworzenie prostych gier i animacji. Scratch to doskonałe miejsce do nauki podstaw programowania dla dzieci.

12. Kodu Game Lab

Kodu Game Lab to program do tworzenia gier w 3D, który jest dostępny za darmo. Kodu Game Lab to doskonałe miejsce do nauki programowania dla osób, które chcą nauczyć się tworzyć własne gry.

Podsumowując, nauka programowania jest niezbędna dla każdej osoby, która chce rozwijać się w dziedzinie technologii. Bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym programistą, zawsze warto poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Warto skorzystać z dostępnych darmowych źródeł do nauki programowania, które pomogą Ci rozwijać się jako programista.

Creative Sight Konrad Leśniak

Chłodna 66/1

71-493 Szczecin

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone

Nasze strony napędza atthost.pl

Naszą firmę napędzają Diety od brokuła

Naszą firmę rozlicza Ifirma.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli podczas kontaktu z nami (e-mail, telefon, formularz kontaktowy) podasz nam Twoje dane osobowe, będą one przetwarzane na zasadach określonych w Polityce prywatności