Czym się kierować wybierając domenę internetową? Jak znaleźć idealny adres? To pytania, które wcześniej czy później musi sobie zadać każdy, kto chce zaistnieć w sieci ze swoją stroną www lub sklepem internetowym.
Wymyśl nazwę.
Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze swoim biznesem, to wymyślając nazwę możesz od razu sprawdzać dostępność domeny. To dobre rozwiązanie dla biznesów, które będą wykorzystywały nazwę firmy równocześnie we wszystkich miejscach. W stacjonarnej siedzibie, w logo, na materiałach reklamowych etc. Budowanie świadomości marki jest wtedy spójne i czytelne dla potencjalnego klienta.Nazwa firmy może być dłuższa, ale wybierając domenę dobrze jest stworzyć możliwie jak najkrótszą. Krótkie nazwy łatwo zapamiętujemy i częściej używamy. Wymowa też niech będzie łatwa, ponieważ w rozmowach telefonicznych będziemy często podawać nasz adres internetowy lub nazwę firmy.
Na co się zdecydować, .pl czy .com, a może jeszcze inna?
Domena dla twojej nazwy może nie mieć takiej “końcówki” jakiej byś sobie życzył. Często spotykamy angielskie nazwy z .pl i polskie z .eu czy .com. Wiele zależy od tego czy faktycznie potrzebna jest nam polska domena oraz od tego jaki charakter ma mieć strona internetowa. Domeny też ulegają modzie i trendom. Przyjęło się, że w Polsce używamy .pl dla polskich użytkowników, a jeśli mamy działać poza granicami naszego kraju, to wybieramy .com lub .eu.
Podsumowując, szukając domeny lub/i nazwy firmy kierujmy się zasadą: im prościej tym lepiej. Unikaj myślników, w miarę możliwości również polskich znaków. Znajdź też miejsce, w którym zakupimy domenę. Sugeruj się nie tylko ceną początkową, ale też zwróć uwagę ile wyniesie kontynuacja domeny.
Pamiętaj: domena nie jest Twoją własnością na zawsze. Można ją sprzedać, odkupić, licytować. Ceny wahają się od 9 zł do zawrotnych sum nawet kilkuset tysięcy złotych.
Jeśli w tej kwestii potrzebujesz porady, chętnie odpowiemy na twoje pytania. Doradzimy w kwestii domeny, hostingu czy strony www.
Naszą stronę i strony naszych klientów napędza atthost.pl