Co to jest HTML?

Co to jest HTML?

Ten tajemniczy skrót powstał ze słów: Hypertext Markup Language. HTML to język umożliwiający opisanie zawartości struktury strony internetowej. Jego ważną cechą jest niezależność od systemu operacyjnego.

Umożliwia on zawieranie w sobie języków skryptowych, które mają możliwości obliczeniowe czy warunkowe, gdyż on sam nie posiada takich rozwiązań.

Pierwsza specyfikacja tego języka powstała w roku 1991 i określała 22 znaczniki. Do tej chwili używa się 13 z nich, a język rozbudował się diametrialnie i jego aktualna wersja to HTML5, która została zatwierdzona w 2008 roku.

Dzięki temu językowi możemy zaprojektować stronę internetową, szablon maila, platformę e-commerce, wszelkie CRM-y i CMS-y. Jest on podstawowym dokumentem umożliwiającym wykonanie czegokolwiek w sieci.

Dokument HTML składa się z dwóch części: HEAD i BODY. W HEAD umieszczane są elementy dla całego dokumentu, natomiast w BODY elementy dotyczące poszczególnych sekcji tego dokumentu. Każdy składnik witryny internetowej czy innego narzędzia, można dowolnie określić za pomocą atrybutów.

Jeśli potrzebujesz nowoczesne rozwiązanie w sieci.

Creative Sight Konrad Leśniak

Chłodna 66/1

71-493 Szczecin

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone

Nasze strony napędza atthost.pl

Naszą firmę napędzają Diety od brokuła

Naszą firmę rozlicza Ifirma.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli podczas kontaktu z nami (e-mail, telefon, formularz kontaktowy) podasz nam Twoje dane osobowe, będą one przetwarzane na zasadach określonych w Polityce prywatności