Czy można przerobić starą stronę czy lepiej postawić ją od nowa?

Czy można przerobić starą stronę czy lepiej postawić ją od nowa?

Początki Internetu sięgają lat 60-tych, zaś za jego debiut w Polsce uznaje się rok 1990. Dostępność sieci w naszym kraju datuje się na 1991, wtedy też zarejestrowano polską domenę .pl. Od tego czasu Internet rozwinął się w ekspresowym tempie i dziś prawie nikt sobie chyba nie wyobraża funkcjonowania bez niego.

Wszyscy używamy sieci do różnorodnych celów. Jesteśmy internautami, a często też właścicielami stron lub sklepów www, które służą celom informacyjnym lub/i biznesowym.

Początki stron www były owocne w projekty bardzo proste i mało atrakcyjne. Wraz z rozwojem języków skryptowych i potrzebami użytkowników i właścicieli witryn, następował progres, który trwa bezustannie.

Obecnie mamy mnóstwo rozwiązań, które wystarczy tylko dopasować do swoich potrzeb. Czy zatem opłaca się przerobić starą stronę, czy jednak lepiej wykonać ją od nowa?

Takie prace zależą od wielu czynników, które trzeba wziąć pod uwagę. Po pierwsze z jak starą wersją witryny mamy do czynienia. Trendy zmieniają się bardzo szybko, ale jeśli stronę można uaktualnić nie ingerując zbytnio w kod, to oczywiście możemy wziąć pod uwagę takie zmiany. Z doświadczenia jednak wiemy, że gdy zaczniemy pracować nad jednym elementem, pojawią się kolejne warte zmian.

Postawienie strony od nowa czasem jest mniejszym kosztem i trwa krócej niż duże modyfikacje jakie chcemy wykonać na już istniejących witrynach. Od tej reguły są oczywiście wyjątki, ale każdą witrynę trzeba rozpatrywać indywidualnie i w zależności od zamierzeń jakie chcemy uzyskać.

Creative Sight Konrad Leśniak

Chłodna 66/1

71-493 Szczecin

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone

Nasze strony napędza atthost.pl

Naszą firmę napędzają Diety od brokuła

Naszą firmę rozlicza Ifirma.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli podczas kontaktu z nami (e-mail, telefon, formularz kontaktowy) podasz nam Twoje dane osobowe, będą one przetwarzane na zasadach określonych w Polityce prywatności