Czy warto posiadać certyfikat SSL?

Czy warto posiadać certyfikat SSL?

W dobie nieustających postępów w sposobie wykradania danych, bezpieczeństwo jest priorytetem. Zwłaszcza, gdy często przesyłamy dane między komputerami, posiadamy sklep internetowy lub witrynę, w której użytkownicy podają swoje dane osobowe. Zawsze warto zabezpieczyć się wykupując dla swojej domeny certyfikat SSL. Dzięki niemu wszelka komunikacja między komputerami będzie szyfrowana.

Taki certyfikat wykupuje się i podpina pod określoną domenę, zapewniając tym samym bezpieczeństwo w przesyłaniu danych jak też uwierzytelniając witrynę i serwer, na której się znajduje.

Przy zakupie SSL ważne jest, aby sprawdzić czy usługi certyfikacyjne danego dostawcy posiadają zgodność ze standardem WebTrust. Zgodnie z tymi parametrami działa większość przeglądarek i systemów operacyjnych. Jeśli SSL zakupimy od niespełniającego wymogów usługodawcy, na naszej witrynie będzie pojawiał się komunikat o niebezpieczeństwie i pytanie do użytkownika, czy chce odwiedzić stronę na własną odpowiedzialność.

Poufność danych to podstawa, ponieważ coraz częściej posługujemy się płatnościami kartą czy poprzez aplikację. Dzięki szyfrowaniu, przechwycenie danych takich jak nr karty, jest niemożliwe.

Niemalże na każdej witrynie użytkownik musi się rejestrować podając często prywatne dane, a więc niezbędny jest w tym momencie certyfikat SSL, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

Korzystając z sieci zawsze też sprawdzajmy czy dana witryna jest bezpieczna. W pasku przeglądarki certyfikowany adres zaczyna się od https:, zaś ten bez niego http:. Zanim wpiszemy swoje dane czy kupimy cokolwiek, sprawdźmy bezpieczeństwo swoich danych właśnie w ten sposób.

Creative Sight Konrad Leśniak

Chłodna 66/1

71-493 Szczecin

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone

Nasze strony napędza atthost.pl

Naszą firmę napędzają Diety od brokuła

Naszą firmę rozlicza Ifirma.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli podczas kontaktu z nami (e-mail, telefon, formularz kontaktowy) podasz nam Twoje dane osobowe, będą one przetwarzane na zasadach określonych w Polityce prywatności