Nie daj się na to nabrać!

Nie daj się na to nabrać!

Najpopularniejsze oszustwa w internecie. Nieuczciwe praktyki wyłudzania danych, wciąż mają swoje miejsce w sieci, dlatego w tym artykule ostrzegamy przed najczęstszymi z nich.

Na najpopularniejszym z portali społecznościowych - Facebook’u można zamieszczać dowolny content. W wyniku tego często możemy spotkać wirusa pod postacią postów, w których zamieszczono prośbę o udostępnianie, co ma przynieść finansowe korzyści potrzebującym. Niestety nie zawsze tak się dzieje, że nasze działanie komuś pomaga. Czasami są to wirusy, które potem na wallu publikują niechciane treści w imieniu użytkownika. W ten sposób wirus rozprzestrzenia się w szybkim tempie. Najpopularniejsze wirusy na FB to linki do “zobacz kto cię odwiedza na Facebook’u” oraz bony towarowe o dużych wartościach na zakup markowej odzieży.

Dużym powodzeniem cieszą się strony z darmowym pobieraniem różnego rodzaju plików. Często wraz z programem, sterownikiem czy filmem, ściągany zostaje uciążliwy wirus, który zagnieżdża się w komputerze i w najlepszym przypadku wyświetla niechciane reklamy, a w najgorszym wykrada dane z dysku.

Szybki zarobek w internecie, to kolejny pomysł, na który wciąż dają się nabrać kolejne osoby. Wystarczy zachować zdrowy rozsądek i nie marnować czasu na takie działania, ponieważ sposoby zarabiana pieniędzy polegają w tym przypadku na rozpowszechnianiu tego rodzaju “zarobku”. Często można w ten sposób stracić nie tylko czas, ale również pieniądze ulokowane w wątpliwych inwestycjach.

Ostrzegamy przed podejrzanymi reklamami, zachęcającymi treściami i zdjęciami, ponieważ potem bardzo trudno pozbyć się wirusa i może upłynąć dużo czasu zanim spostrzeżemy, że go posiadamy.

Creative Sight Konrad Leśniak

Chłodna 66/1

71-493 Szczecin

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone

Nasze strony napędza atthost.pl

Naszą firmę napędzają Diety od brokuła

Naszą firmę rozlicza Ifirma.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli podczas kontaktu z nami (e-mail, telefon, formularz kontaktowy) podasz nam Twoje dane osobowe, będą one przetwarzane na zasadach określonych w Polityce prywatności